Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 5737147



*

nr 573 7147


Ljusstakar

1 par+ väggvas, Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle


Utrop:

100 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 mars 2009
kl 18:52:38


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/3 20:36:01 1      100 kr
30/3 09:05:39 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle röd rubin ljusstakar ljusstake väggvas
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:19
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:18
  • 7078 Kandelaber
    Italien. Höjd: 63 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:57
  • 7061 Ljusstakar
    2 st, Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige...//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:33
  • 7018 Ljusstakar
    3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:50
  • 7127 Ljusstakar
    Ett par, Orrefors, Carat. Lena Bergström. Höjd: 24 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:25




Ladda ner broschyr